Czy fajne buty muszą być drogie?

Zazwyczaj jest tak, że jeżeli jakieś buty wpadną nam w oko, to po jakimś czasie mimo przeciwskazań (chociażby finansowych), decydujemy się żeby je kupić. Nie ma w tym nic złego, to raczej naturalny odruch. Problem polega jednak na tym, że wydajemy przez to na buty dużo pieniędzy. Buty same w sobie to droga część garderoby. Nie oszczędzając na nich możemy stracić naprawdę dużo pieniędzy. Dobrze jest więc wybierać to, co jest bardziej atrakcyjne finansowo. Czy to oznacza, że będziemy musieli zrezygnować z części zakupów? Oczywiście, że nie. W zasadzie wystarczy tylko wybierać buty mądrzej, a wszelkie problemy finansowe związane z ich zakupem znikną bardzo szybko.

Nie zawsze markowe

By posiadać w swojej kolekcji fajne buty nie trzeba wcale wydawać ciągle pieniędzy. Wystarczy oduczyć się myślenia, że buty które kupujemy powinny być zawsze butami markowymi. Oczywiście, dobrze jest stawiać na jakość, jednak kiedy nasza kolekcja jest duża, nie trzeba przecież zawsze kupować butów najdroższych. Kiedy podoba nam się jakiś model butów, zazwyczaj podchodzi on pod wzór, który jest aktualnie modny. Wzór ten możemy spotkać u dużej ilości producentów, nie koniecznie tych bardzo drogich. Kiedy więc wpadną nam w oko jakieś buty, zamiast od razu je kupować, możemy poszukać podobnych modeli u innych producentów. Z pewnością znajdzie się więcej niż kilka alternatyw. To dobry sposób na oszczędność, zwłaszcza jeżeli podoba nam się kilka par butów. Istnieje bardzo dużo producentów- część z nich można spotkać w sklepach stacjonarnych, jednak prawdziwy wysyp takich butów znajdziemy w internecie. Wbrew pozorom taki styl robienia zakupów jest popularny, nawet tego nie zauważamy. Wystarczy tylko przejrzeć ofertę kilku sklepów internetowych by zobaczyć jak wiele tanich możliwości zakupu fajnych butów jest w internecie.

Poprzednie sezony

Fajne buty często przeżywają więcej niż jeden sezon. Szczególnie widać to w kolekcjach zimowych i jesiennych, gdzie jeden wzór jest tak samo popularny już od kilku dobrych lat. Dlaczego w takiej sytuacji nie postawić na modele z zeszłych sezonów? Wszędzie naokoło nie brakuje outletów, a sklepy internetowe także pełne są modeli z zeszłego sezonu. To w dalszym ciągu bardzo popularne obuwie, jednak mało kiedy kupowane. Rozumiejąc jak działa rynek, szybko zorientujemy się, że to najtańszy możliwy pomysł na tanie zakup dobrych i ładnych butów. Wystarczy tylko poszukać, by znaleźć wiele możliwości.

Szukając odpowiednio butów znajdziemy wiele tanich rozwiązań. Zdecydowanie dobrze jest mądrze wydawać pieniądze- pozwala to na zakup większej ilości par butów, albo innych przydatnych rzeczy.